Summer School “Practicing Resilience. Preparing for Recovery”
in Dubrovnik (Croatia)
Monastery of the Sisters Servants of Mercy (Družba sestara Službenica Milosrđa)
ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ ДЛЯ СТУДЕНТІВ УКУ
НА УЧАСТЬ У ЛІТНІЙ ШКОЛІ
“ПРАКТИКА ЖИТТЄСТІЙКОСТІ. ПРИГОТУВАННЯ ДО ВІДНОВИ”
26.06-10.07 2022 року, Дубровнік, Хорватія
Український католицький університет спільно з Католицьким університетом Хорватії (Catholic University of Croatia) та Інститутом Нановіка з європейських студій Університету Нотр Дам, США (Nanovic Institute for European Studies) запрошує студентів УКУ стати учасниками міждисциплінарної Літньої школи, присвяченої тематиці життєстійкості в контексті великих випробувань та здатності проектувати майбутнє.
Уміння успішно справлятися з великим життєвим лихом є однією з найважливіших здатностей людини. Як її можна укріплювати, їй навчатися і передавати її іншим? Війна є одним з найбільших випробувань стійкості людини, особливо якщо вона затягується і життєстійкість стає потрібна на велику, а не спринтерську дистанцію. Водночас слід пам’ятати, що раніше чи пізніше війна закінчується і постає виклик з відбудовою сплюндрованої війною країни. Чи існують універсальні підходи з відновлення суспільного життя в умовах миру? В чому особливості перехідного періоду і як досягти сталість у суспільному розвитку в повоєнний час? На що націлюватися: відновлення чи перетворення? Чого можна навчитися з вдалих і невдалих прикладів повоєнної реконструкції мирного життя в різних країнах?
Учасники разом з викладачами працюватимуть над осмисленням гострих суспільних викликів, викликаних війною, будуть ділитись власним досвідом життя і діяльності у форс-мажорних обставинах, розроблятимуть спільні проекти посилення життєстійкості в умовах лиха чи/та вироблення ідей для відновлення мирного життя в їхніх спільнотах після завершення школи. Школа також повинна стати місцем розвитку духу спільноти та солідарності через інтелектуальну, духовну та соціо-культурну рефлексію.
Місце проведення школи обрано не випадково – вона відбуватиметься в країні, яка сама має досвід руйнівної війни та непростого повоєнного відновлення.
Учасниками школи будуть студенти УКУ, Католицького університету Хорватії та інших католицьких університетів, які належать до мережі Catholic University Partnership. Програма літньої школи включатиме лекції та практичні заняття в інтерактивній формі навчання. Задля формування цілісного досвіду в програмі також передбачені соціальні і культурні заходи.
Кількість місць: 15
Мова проведення: англійська
За умови успішного завершення школи студенти УКУ отримають 4 кредити ECTS.
Для участі у конкурсі потрібно відповідати таким вимогам:
- бути студентом чи студенткою однієї зі стаціонарних бакалаврських навчальних програм УКУ 2-го або 3-го року навчання;
- володіти англійською мовою на рівні не нижче B1;
- брати активну участь у житті спільноти УКУ;
- залученість в соціальні проекти надання допомоги постраждалим від війни особам чи інституціям;
- подати ідею практично-орієнтованого проекту з посилення життєстійкості чи роботи над повоєнним відновленням для його розробки і презентації під час проведення школи;
- мати чинний біометричний закордонний паспорт.
Для участі у відборі на літню школу необхідно, відповідно до встановленого реченця, заповнити аплікаційну форму, яка має містити такі документи:
- копію першої сторінки закордонного паспорту;
- підтвердження про рівень знання англійської мови не нижче рівня В1 (сертифікат ESS або підтвердження від викладача англійської мови або міжнародний сертифікат IELTS/Duolingo/TOEFL)
- мотиваційний лист англійською мовою (до 700 слів)
У мотиваційному листі просимо поділитись вашими міркуваннями щодо таких запитань:
-
- Як Ви оцінюєте можливості практичного застосування здобутих знань з обраної спеціальності в можливих проектах відбудови та реновації країни?
- На вашу думку, які найбільші виклики повстануть після перемоги України у війні (соціальний, політичний, економічний, культурний, релігійний вимір)?
- Яким чином бачите можливість власної участі у відповіді на дані виклики?(опишіть горизонт ваших сподівань та готовності)
- Вкажіть, над розробкою якого практично-орієнтованого проекту Ви би хотіли попрацювати разом з іншими учасниками школи під час її проведення?
Етапи конкурсного відбору:
30 травня – дедлайн подачі заявок
30 травня-4 червня – опрацювання та оцінювання аплікацій
5 червня – оголошення результатів
Умови
Організатори школи покривають кошти на подорож (після прибуття вони відшкодовують учасникам travel grant у сумі максимум до 400 євро на квитки в обидві сторони) і перебування (проживання, харчування) у школі. Студенти повинні самостійно покрити витрати на медичне страхування на час перебування за кордоном, а також подбати про наявність сертифікату про повну вакцинацію від COVID-19 або негативний плр-тест згідно з чинними вимогами перетину кордону країн ЄС: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/?page_id=1973
Організатори проекту з боку УКУ: Міжнародний інститут етики та проблем сучасності (IIECI) факультету Суспільних наук та Відділ міжнародних академічних зв’язків.
У разі виникнення запитань, просимо писати свої звернення на international@ucu.edu.ua